پژوهش

توسعه حوزه پژوهش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

صولت مرتضوی در این پیام نوشت: امروزه پژوهش و فناوری نقش عمده‌ای در ایجاد استقلال و توسعه پایدار داشته و جوامع توسعه‌یافته، نتایج تحقیقات علمی را زمینه‌ساز تدوین سیاست‌ها، مأموریت‌ها و برنامه‌ریزی‌های سازمانی قرار داده‌اند.

این پیام ادامه یافت: پژوهش، معیار ارزشمندی است که موجبات نیل به دانایی و توانایی، تولید اشتغال و ثروت، دستیابی به رفاه و امنیت اجتماعی و در نهایت استقلال، خودکفایی و اقتدار جامعه را فراهم می‌نماید. منطبق بر سیاست‌های ابلاغی علم و فناوری توسط مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، بهره‌گیری مناسب از یافته‌های علمی و پژوهشی و فراهم نمودن بسترهای مناسب جهت گسترش مرزهای دانش و دستیابی به فناوری‌های نوین در راستای پاسخگویی به نیازها و تحولات جدید در اقتصاددانش بنیان، می‌تواند زمینه‌ساز آینده‌ای درخشان برای کشور شود.

در این پیام آمده است: دستاوردهای پژوهشی و فناوریِ بی‌شمار در بخش‌های تولید، صنعت و فناوری، مرهون همت والای پژوهشگران است و هفته پژوهش فرصتی مغتنم برای معرفی دستاوردهای این عزیزان و تقدیر از تلاش‌های ارزنده آنان در عرصه پژوهش و فناوری است.

در پیام صولت مرتضوی آمده است: در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌عنوان وزارتخانه دانائی محور، باتوجه‌به گستره مأموریت‌ها و اهداف، همواره لزوم بهره‌گیری تصمیم‌سازی‌های منبعث از مبانی علمیِ مورد اجماع، اشاعه دانش مکتسبه و ارج‌نهادن به حوزه پژوهش و توسعه را سرلوحۀ امور خود قرار داده و اقدامات لازم را دراین‌خصوص انجام داده است.

وزیر کار نوشت: اینجانب نیز هفته پژوهش و فناوری را در سالی که با شعار “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین” مزین شده است به‌تمامی پژوهشگران، فناوران و اندیشمندان حوزه علم و دانش تبریک عرض می‌نمایم و از خداوند عالم حکیم، توفیق روزافزون پژوهشگران و فناوران خانواده بزرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی، خواستارم.

در بخش پایانی این پیام آمد: امید است با تلاش و همت کلیه تلاشگران این عرصه، شاهد موفقیت‌های چشمگیری در توسعه علمی کشورمان و نیل به اوج افتخار و فتح قله‌های علمی در جهان باشیم.

انتهای پیام/

طرح رتبه بندی ۱۲۰۰ دفتر مشاوره کارآفرینی اجرایی می شود
ادامه مطلب