شرکت اپل آمریکا در معاملات روز گذشته شاهد افزایش ۱۰ درصدی ارزش سهام خود بود و همین امر ارزش کل این شرکت تولید گوشی هوشمند را به قدری افزایش داد که از ارزش شرکت نفتی آرامکوی عربستان پیشی گرفت و به گران‌ترین شرکت عرضه شده در بورس در جهان تبدیل شد.تا پیش از این شرکت نفتی آرامکو عربستان گرانقیمت‌ترین شرکت بورسی در جهان به شمار می‌رفت.

در معاملات روز گذشته سهام اپل از ۴۲۵ دلار فراتر رفت و ارزش کل این شرکت به بیش از ۱.۸۲ تریلیون دلار افزایش یافت. این بزرگ‌ترین افزایش یک روزه ارزش سهام اپل از ماه مارس تا کنون به شمار می‌رفت و به یکباره ۱۷۲ میلیارد دلار به ارزش آن اضافه کرد. ارزش کل شرکت آرامکوی عربستان هم که سال گذشته عرضه اولیه شد بر اساس قیمت هر سهم آن و بنا به محاسبه مؤسسه ریسینیتیو ۱.۷۶ تریلیون دلار است.

با در نظر گرفتن رشد دیروز سهام اپل این شرکت از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۵ درصد افزایش ارزش را تجربه کرده است. با توجه به گزارش اپل درباره عملکردش در سه ماهه دوم سال جاری حدود ۲۰ کارشناس اقتصادی ارزیابی خود نسبت به ارزش واقعی سهام اپل را افزایش دادند و به طور متوسط ارزش سهام این شرکت آمریکایی را ۴۰۹ دلار ارزیابی کردند اما علیرغم این افزایش ارزش کنونی سهام اپل ۱۵ دلار بیشتر از متوسط پیش‌بینی کارشناسان است.

انتهای پیام/