مهارت‌افزایی جوانان

مهارت‌افزایی جوانان لازمه ورود به مشاغل آینده

قطعاً بهترین شغل در ایران و جهان در گذر تاریخ، موارد متعددی را شامل می‌شود. اگر نگاهی به تغییرات مشاغل بیندازیم، می‌بینیم که بسته به شرایط اجتماعی و نیازهای اقتصادی جامعه، پربازده‌ترین کسب و کارها تفاوت‌های زیادی داشته‌اند. این دگرگونی در برخی دوره‌ها بسیار شدیدتر بوده است. در اصل بهترین شغل‌های ایران، آن‌هایی هستند که با صرف زمان کمتر، بازده بیشتری دارند.

اصلی‌ترین دغدغه نسل جوان در تمام جوامع داشتن شغل مناسب است. برای رسیدن به این خواسته باید توانایی و مهارت کافی وجود داشته باشد. این فقط با تحصیلات عالی به دست نمی‌آید و نیاز به مهارت افزایی دارد. به همین دلیل است که آموزش مبتنی بر مهارت برای افزایش اشتغال نسل جوان مهم است. قطعا اگر بحث اشتغال برای جوانان حل شود تغییرات بسیار چشم‌گیری در جامعه اتفاق می‌افتد. این تغییرات می‌توانند در زمینه‌هایی همچون رشد اقتصادی، اجتماعی، روانشناختی و بسیاری از موارد دیگر اهمیت فوق‌العاده‌ای داشته باشند.

غلامحسین حسینی نیا،معاون وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی و رئیس سازمان آموش فنی و حرفه ای کشورتوسعه نهضت مهارت افزایی را ضروری می داند و می گوید:مهارت‌افزایی جوانان به عنوان بزرگترین سرمایه های ملی با توجه به پیچیدگی های عصر حاضر و مقوله آمادگی برای ورود به آینده مشاغل و مشاغل آینده که متأثر از تکنولوژی های برافکن و روند پر شتاب آن است، بسیار ضروری می باشد. وی کسب آموزش های مهارتی را موجب پیوند مستحکم بین افراد با بازار کار برشمرد و تصریح کرد: حرفه آموزی می تواند گام های دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را برای ورود به بازار کار مستحکم کند.

رئیس سازمان آموش فنی و حرفه ای، بیان کرد: نهضت مهارت‌آموزی باید بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب شکل گیرد و ضروری است در مسیری همچون گام اول انقلاب که نهضت سوادآموزی به فرمایش امام راحل ایجاد شد، گام برداریم. وی با تأکید بر هم افزایی و تعامل بیش از پیش دانشگاه و سازمان آموزش فنی و حرفه ای، اظهار داشت: با توجه به‌ اینکه جوانان در دانشگاه تا مرزهای دانش پیش می‌روند و علم روز را دارند با کسب مهارت های متناسب با نیاز بازار کار و دانش بنیان، می توانند خود را برای مشاغل آینده مهیا سازند.

حسینی نیا،اظهار داشت: انتظار اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از پایان تحصیلات و ورود به بازار کار، خواسته غیرمنطقی نیست و ضرورت دارد در کنار آموزش‌های عمومی باکیفیت در دانشگاه‌ها، در جهت آماده سازی آنان نیز دوره‌های مهارتی برای ورود به باز کار برگزار شود. وی  ارائه آموزش های مهارتی را وظیفه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، خواند و بیان داشت: بی تردید تلاش های کسانی که در جهت مهیا کردن جوانان با ارائه آموزش های مهارتی اقدام می کنند، یک عبادت و کار مقدس است و ما در این سازمان کارمان را عبادت می شماریم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها
آژانس کسب و کار (11) اخبار کسب و کار (8) اخبار کسب و کار ایران (6) استراتژی بازاریابی (8) استراتژی کسب و کار (10) اشتغال آفرینی (16) اشتغال زایی (22) اشتغال پایدار (7) اقتصاد ایران (14) اقتصاد دانش بنیان (9) اقتصاد دیجیتال (6) ایجاد اشتغال (24) ایده کسب و کار (5) بازاریابی دیجیتال (6) بازاریابی کسب و کار (15) باشگاه مشتریان (7) برنامه کسب و کار (12) برندسازی کسب و کار (7) بهبود فضای کسب و کار (11) توسعه کارآفرینی (8) توسعه کسب و کار (17) حمایت از کسب و کار (8) حمایت از کسب و کارها (5) دولت سیزدهم (13) راه اندازی وب سایت کسب و کار (5) راه اندازی کسب و کار (27) راه اندازی کسب و کار خانگی (5) رشد تولید (6) رشد و توسعه کسب و کار (20) رشد کسب و کار (32) رونق تولید (7) شرکت های دانش بنیان (8) شورای عالی کار (7) طرح کسب و کار (5) مجوزهای کسب و کار (5) مدیریت ارتباط با مشتری (17) مدیریت کسب و کار (44) مشاور کسب و کار (7) نرخ بیکاری (6) وزارت کار (21) کسب و کار آنلاین (9) کسب و کار الکترونیک (6) کسب و کار ایران (19) کسب و کار اینترنتی (8) کسب و کار دیجیتال (5)