رایتل

محدودیت‌های اینترنت رایتل را از بازار خارج می‌کند؟

به تازگی تصویر نامه‌ای که از سوی مدیرعامل رایتل به وزیر ارتباطات نوشته بود، منتشر شده که نشان می‌دهد این شرکت از محدودیت‌های اینترنت در ایران ضربه خورده است. در این نامه که بیش از ۴۰ روز پیش نوشته شده مدیرعامل رایتل اعلام می‌کند که در صورت تداوم وضعیت دسترسی شهروندان ایرانی به اینترنت این شرکت به دلیلی زیان مالی از بازار ارتباطات ایران خارج شود. رایتل سومین اپراتور تلفن همراه در کشور است.

یاسر رضا خواه مدیرعامل رایتل به وزیر ارتباطات اعلام کرده ترافیک سرویس دیتا در این اپراتور از ۳۰ شهریور به بعد ۵۰ درصد کاهش یافته است. همچنین ترافیک روزانه شبکه رایتل از حدود ۱۵۰۰ ترابایت در ابتدای شهریور‌ماه به کمتر از ۷۰۰ ترابایت هم کاهش یافته است.

رایتل اپراتوری است که عمده درآمدش از فروش دیتا حاصل می‌شود و کاربران هم به دلیل کیفیت و خدمات مناسب‌تری که در این زمینه ارائه می‌دهد از آن استفاده می‌کنند. همچنین به دلیل تمرکز روی این خدمات سهم رایتل از شبکه تماس‌های موبایلی یا ارسال پیامک ناچیز است. برای همین فشار وارد شده از محدودیت‌های سه ماهه اینترنت به این اپراتور بیشتر از دیگران است.

مدیرعامل رایتل در ادامه این نامه خطاب به وزیر ارتباطات می‌گوید ادامه شرایط فعلی می‌تواند منجر به حرکت به سمت خروج اجباری رایتل از بازار ارتباطی کشور و اتلاف منابع و سرمایه‌گذاری‌های گسترده از سوی تأمین اجتماعی به‌عنوان سهامدار اصلی و همچنین زحمت‌های بیش از چهل میلیون بیمه‌گذار و کارگران پرتلاش ایران شود.

انتهای پیام/

حضور خانه‌های صمت در ستادهای تسهیل، حمایت از تولید را به‌دنبال داشته است
ادامه مطلب